2019 Tournament – Tee Times

Saturday – Flights 1, 2 & 5 – Kings Course

Tee Time First Name Last Name Company H’cap
07:30 Patrick Sibille Franks International 16
07:30 Doug Sedge DAS Associates 16
07:30 Ariel Flores BP 15
07:30
09:00 Nick Chilcott Bridge Petroleum 8
09:00 Alex Macdonald Petrofac 6
09:00 Stacey Rezin Tetra 6
09:00 Willie Rennie Simmons Energy 12
09:10 Ian Jack TEXO Group 6
09:10 Nick Dalgarno Simmons Energy 11
09:10 Chris Lloyd Simmons Energy 7
09:10 Donald MacGregor Global Energy Group 6
09:20 Ian Donnelly Babcock 10
09:20 Craig McCallum MOGC 13
09:20 Alan Savage Orion Group 14
09:20 Doug Halkett Vantage Drilling 9
09:30 Ian Wilson Awilco Drilling 12
09:30 Jon Graham Apache North Sea 15
09:30 Cammy Murray BHGE 10
09:30 David Bloom Subsea7 15
09:40 Bob Snodgrass BHGE 11
09:40 Stefan Radwanski Cameron Flow Control Surface 13
09:40 Duncan Christie Simmons Energy 9
09:40 Rene Taticek Tullow 15
09:50 Iain Smith Proserv 12
09:50 Kevin Farnsworth Nalco Champion 3
09:50 Russell Dandie Premier Oil 10
09:50 James Robertson Tetra 10
10:00 Gavin Broadley Halliburton 4
10:00 Bruce Ferguson Hunting 3
10:00 David Dunn Transocean 9
10:00 Colton Thomas Halliburton 10
10:10 Dave Stewart Wood 12
10:10 Oliver Lawrence Premier Oil 11
10:10 Hamish Westwater Apache North Sea 12
10:10 Robin Mawhinney Subsea7 12
10:20 Alan Pearson Tendeka 12
10:20 John Cambridge Genesis Oil & Gas Consultants Ltd 14
10:20 Shannon Slocum Halliburton 14
10:20 Gavin Clark Franks International 15
10:30 Andrew Leslie Transocean 12
10:30 David Bo Rose Nalco Champion 15
10:30 Jim House Neptune Energy 15
10:30 Pete Schoemann 13
10:40 David Currie Proserv 15
10:40 Lee Womble Cameron Flow Control Drilling 16
10:40 Matt Sanderson Tetra 15
10:40 Martin Greig KCA Deutag 4

Saturday – Flights 3 & 4 – Queens Course

Tee Time First Name Last Name Company H’cap
09:00 Jamie Airnes Ithaca Energy 18
09:00 Craig McGregor Cairn 18
09:00 Jay Kelly Ithica 18
09:00
09:10 Kevin Smith Transocean 17
09:10 Kevin Chapman NOV 18
09:10 Mike Brumfield Awilco Drilling 19
09:10 George Yule BGE 18
09:20 Paul McDade Tullow Oil plc 18
09:20
09:20 Leif Nelson Seadrill 18
09:20 Rob Pirie Total 18
09:30 Lisa Smith Transocean 13
09:30 Donna Pyper Franks International 24
09:30 Dana House Rowan Drilling 15
09:30
09:40 Janis Cambridge 26
09:40 Moira Halkett 26
09:40
09:40
09:50 TBA TBA NOV 18
09:50 Craig Harvie Vroon Offshore 17
09:50 Ian Paterson Transocean 18
09:50 Gary Holman Awilco Drilling 19
10:00 Anthony Clark Tullow 18
10:00
10:00 Simon Clark Proserv 20
10:00 Jon Murphy 22
10:10 Mitch Flegg Serica 18
10:10 Sandy Ewen Cameron Flow Control Surface 24
10:10 Bob Fennell Chrysaor 24
10:10 Jon Bryce Global Energy Group 28
10:20 Frank Bee 28
10:20 Mark Hughes Independent Oil & Gas 22
10:20 Paolo Nunzi ENI 24
10:20 TBA TBA TBA 28
10:30 Ron Lee Noble 24
10:30 James Woods Shell 26
10:30 Jonathan Landes TechnipFMC 24
10:30 Paul Forman BP 28
10:40 Gary Thompson Tullow Energy 24
10:40 Mike Smart Cameron Flow Control Surface 24
10:40 Derek Sedge DAS Associates 28
10:40 Mark Richardson Neptune Energy 28
10:50 Alan Dowokpor Tullow Oil 25
10:50
10:50 Rodrigo Rendon NOV 28
10:50 Ian Cobban Global Energy Group 24
11:20 Phil Stratford Premier Oil 28
11:20 Simon Higgins Orion Group 21
11:20 Ning Zhang Ping Petroleum 18
11:20 Richard Clark Jacobs AWE 21